Skip to content

המחירים בסופרמרקט

31.03.2012

לקראת קניות לפסח

בימים אלה, הימים שלפני חג הפסח, מקבלת הטענה שהמחירים בסופר במיתר יקרים באופן יחסי ובכלל, חיזוק משמעותי עם פירסומם של סקרים שונים בניסיון לאתר את "הסל הזול ביותר לחג".

בכתבה שפורסמה בשבת בממון / ידיעות אחרונות :

(הקישור לנוחיותכם – # השוואת סלי קניות – ממון / ידיעות אחרונות 31.03.2012 )

כפי שפורסם, סל קניות בן 41 מוצרים שנבדק בבאר שבע מצא כי קנייה ב"שופרסל דיל אקסטרא" יקרה ב 12% (וזיכרו שמדובר בחנות הזולה של הרשת ולא ב"שופרסל דיל"). עוד בכתבה הבהרה של המנכ"ל החדש של רשת "שופרסל" כי הרשת "לא מציעה את הסל הזול ביותר".

מאחר וימים אלה שלפני החג, ימים של הוזלות ומבצעים, להלן מספר המלצות כפי שפורסמו בכתבה והמלצה אחת גורפת – הרוב תלוי בנו – קניה מושכלת, ביצוע סקר מחירים, ביצוע קנייה מרוכזת ועוד יסייעו לכולנו לחסוך כסף רב בהוצאות השוטפות!

המתחם בו אתם עורכים את הקניות משפיע השנה דרמטית על מחירי הסל. כניסת רמי לוי ואושר עד (גם לבאר שבע)למספר מתמחים מורידה את רף המחירים האזורי, אך מנגד הרשתות מפצות את עצמן על הורדת מחירים אגרסיבית במתחם תחרותי אחד במחירים גבוהים יותר במתחם "מתון" יותר. כך לדוגמה, לתושבי הוד השרון ורעננה בעלי מודעות גדולה לחיסכון מומלץ להרחיק לאשדוד, מתחם מלחמת המחירים ה"לוהט" של הפסח השנה.

1. המותג הפרטי לא תמיד זול בהשוואה למותג הרגיל –  אתם יכולים בהחלט לנדוד ממותג שאתם צורכים דרך קבע למותג הפרטי, אבל עשו את חשבון הכדאיות.

 2. הירקות מרכזים את רוב ההוזלות השנה. שווה לפצל קניות ולאתר סניף ברדיוס סביר שמציע ירקות במחירים זולים במיוחד, ולערוך שם את הקנייה.

3. מבצעים עם תנאים: במקרים רבים יש מבצעים אטרקטיביים ששווה לנצל. אבל מבצע שדוחף אתכם (ובתנאי שאתם חברי מועדון) לקנייה במכפלות של 500 שקל כדי לקבל חבילה של קמח מצה או חבילת מצות, כמו במגה בול, לא בהכרח משתלם.

4. כמעט כל פריט מופיע במשקלים שונים.  שקללו את התכולה ו/או המשקל לפני שאתם מחליטים לקנות.

5. אל תאמינו למבצעים בעיניים עצומות. בסניף ויקטורי בת"א יש מבצע שישיית מי עדן ב־12.99 שקל, אבל מדובר במחיר היקר ביותר מבין החנויות שנבדקו בת"א וגוש דן. הרשת יקרה ב־46% ממגה בול, שמכרה את השישייה ב־8.90 שקלים. בוויקטורי גם מכרו לנו מרכך במבצע ב־16.99 שקל, לעומת אושר עד שמכרו את אותו מרכך ב־9.75 שקלים, פער של 74%.

6. המחירים משתנים כל הזמן. ביום חמישי עלה גזר גמדי באושר עד 15.99 שקל, וביום ראשון שלאחר מכן הוא ירד ל־12.50 שקל.

7. לא תמיד יש התאמה בין המחיר על המוצר למחיר בקופה. בשופרסל יש נוהג שמוצרי בשר במשקל לא מפורטים בחשבון לפי מחיריהם לקילו, אלא אם הם במבצע.

8. בתחום היין, יינות כרמל מורידים השנה את הכפפות כדי להילחם ביינות ה"בוטיק". אם אתם שותים סוג מסוים של יין, מבצע טוב כדאי לנצל.

9. הספקים אוהבים לחלק לנו מתנות, אבל האם הן משתלמות? קפה טייסטרס צ'ויס מופיע בחלק מהמקומות עם אריזת שרינק ומתנה של ספל אחד בלבד. ברוב המשפחות צריך ארבע אריזות לפחות כדי ליהנות מהמתנה, כך שתעשו את החשבון שלכם לפני שאתם ממהרים לשלוח את היד למדף.

ושיהיה חג שמח!


_______________________________________

07.03.2012 – מיתר יקרה לנו!

  

תושבי מיתר, "תושבים למען תושבים" מתכוונים לחדש את הפעילות להורדת המחירים בסופר במיתר באופן קבוע.

כמו כל תושבי מיתר, המתנו בסבלנות לתשובתו של ראש המועצה לאחר שפנה ביוזמתו במכתב למנכ"ל שופרסל. אז הודענו שאנו מקפיאים את הפעילות כדי לא להפריע! לצערנו לא התקבל שום מענה לפניות שלנו מצידו של ראש המועצה ונראה שגם מנהלי הרשת בחרו להתעלם והמחירים בסופר במיתר חזרו להיות יקרים – יקרים מאוד.

חידוש הפעילות בסימן "מיתר יקרה לנו" מגלם בתוכו את העובדה הפשוטה שאנו, תושבי מיתר נתונים בשלב זה לחסדיו של ספק אחד שעושה ככל העולה על רוחו ואנו מאמינים שאפשר להוביל שינוי ולהצליח.

אז כדי להמתיק את הגלולה, בחרנו לפתוח בכתבת תחקיר שפורסמה ביום 05.03.12 בעיתון "דה מרקר", אודות הפער העצום שבין הרשתות בעלות המרכיבים של משלוחי המנות. הנה דוגמא מצויינת לחבילת ממתקים בסיסית שאמורה להנעים את החיך ועושה בעיקר חור בכיס! שימו לב לפערים שבין חנות שופרסל דיל לחנות שופרסל שלי – אותה רשת, אותם בעלים, אותם מוצרים ואפילו אותם לקוחות – אזרחי מדינת ישראל / תושבי מיתר – מישהו גילה את הסוד – יש את מי לדפוק ובמיתר אפשר לעשות קופה על גב התושבים – למה לא!?

(מתוך הכתבה) הנה דוגמא למשלוח מנות שהרכיב אופיר טולדנו, בן 10, כפר יונה :

הרשימה: קליק, 75 גרם | פסק זמן, 45 גרם | קינדר ג'וי | מקופלת 25 גרם | לקקנים בייבי דול, 24 גרם | יוגטה חמוץ שטיח תות, 50 גרם | במבה, 80 גרם | תפוצ 'יפס, 50 גרם | פופקו, פופורן מתוק, 80 גרם

עלות משלוח המנות: רמי לוי > 32 שקל ; שופרסל דיל > 41.85 שקל ; מגה בול > 42.5 שקל ; שופרסל שלי > 49.90 שקל ; מגה בעיר > 51.40 שקל

הפער בין היקר לזול – 61%

הפער בין שופרסל דיל לשופרסל שלי 14.8%

תושבים יקרים – נכון – רמי לוי עדיין לא מקים סניף במיתר. משיחה עם הנהלת רמי לוי עולה כי הסניף בבאר שבע ייפתח לקראת פסח. הקמת הסניף בבאר שבע, כך ע"פ הנהלת הרשת היא חלק מתוכנית רב שנתית ובינתיים אנחנו לא על הפרק. למרות זאת אין שום סיבה שנמשיך לשלם יותר, אין שום סיבה שימשיכו לנצל את העובדה שלעיתים אין לנו ברירה – תושבי מיתר מתכוונים  לפעילות ומתכוונים ולנסות להוביל שינוי!

אז חג פורים שמח – בקרוב נעדכן אתכם במהלכים ובפרטי הפעילות!

קישור לכתבה – # איך להרכיב משלוח מנות – שופרסל דיל / שופרסל שלי

———————————————————————————————————————————————————————-

קבוצת "תושבים למען תושבים" פועלת להורדת המחירים בסופרמרקט במיתר באופן קבוע.

  אין שום סיבה שאנו תושבי מיתר נשלם מחירים מופקעים בסופרמרקט – הצטרפו אלינו למאבק.

19.10.11 –

בימים אלה התבשרנו על תחילתו של תהליך מכירה של רשת שופרסל. על אף שנראה כאילו מדובר בהפתעה, רבים טוענים שמדובר במהלך מתבקש על רקע החובות של חברת האחזקה שהצטברו לכדי מליארדי שקלים (מדובר בחובות לבנקים ולציבור דרך אגרות חוב).

העובדה שהמחירים בסופר במיתר שבו ועלו היא תהליך שמתרחש בכל סניפי הרשת. עם זאת, שוב תושבי מיתר משלמים הרבה יותר על סל מוצרים זהה בחנויות האחרות של הרשת וברשתות אחרות. לצערנו תהליך המכירה שעוברת הרשת אמור להעביר את החברה תהליך התייעלות שמבחינתנו כצרכנים משמעותו פשוטה – פיטורי עובדים שישפיעו על השירות והנחיות למנהלים לשמור לפחות על הרווח הגולמי הקיים – בקיצור לא נראה שתהיה הורדת מחירים.

אנו מתכוונים להמתין ליום ראשון 23.10.11 לשוחח עם מנכל רשת שופרסל שלי ולדרוש תשובות שהתחייב להעביר אלינו כפי שפורסם בעדכון הקודם.

תושבים יקרים – אנו צופים שיהיה צורך בחידוש המחאה ואף בהחמרת הצעדים שלנו כתושבים. שוב נידרש להענות התושבים ולאחדות. אנו מאמינים שאם לא תהיה ברירה – נדע לפעול ולהשפיע. ניידע אתכם בהמשך אודות הצעדים שיינקטו.

תושבים יקרים – דעתכם בנושא זה חשובה מאוד מאחר וייתכן שניאלץ לוותר על הנוחות שחלקנו התרגלו אליה בשבועות האחרונים – נשמח לקבל תגובות והצעות באתר ובמייל toshavim.metar@gmail.com

_______________________________________________________________________________________________________

11.10.11 – עדכון משיחה עם מנכ"ל שופרסל המותג "שלי" :

היום 11.10.11 בהמשך למגעים שאנו מקיימים עם רשת שופרסל, התקיימה שיחה נוספת עם מר יואב פרימן. השיחה במסגרת המשך המחאה ובמהלכה הובהר ליואב כי מבדיקות שאנו מבצעים מדי יום כמעט, מחירי מוצרים רבים עלו בתקופה האחרונה. יואב ציין כי בימים אלה פועלים ברשת לתמחור המוצרים מחדש ולטווח ארוך.

יואב אמר שבעקבות המחאה גם חברות וספקים גדולים אמורים לבצע תמחור מחודש ולהוריד מחירים של מוצרים רבים (סימילאק למשל).

יואב הבהיר ש 1000 המוצרים שמחיריהם הורדו כבר בתחילת המחאה במיתר ישארו עד סוף השנה. יואב התחייב לעדכן אותנו בהמשך.

אירוע מיותר – במהלך השיחה עדכן אותנו יואב אודות אירוע חריג שהתרחש בסופר במיתר. לדבריו תושב מיתר שהגיע לקופה עם שקית חלב, נקלע לויכוח קולני עם הקופאית וזרק עליה את השקית. בעקבות האירוע החמור הוזעקה משטרה והטיפול עבר לידיה.

תושבים יקרים, מתחילת המחאה אנו מובילים מאבק מכובד, ענייני ונחוש. במהלך הימים בהם הפגנו נגד המחירים הגבוהים בסופר דאגנו להעביר לעובדים ולמנהלי החנות ש"אין לנו דבר נגדם". באחת הפעמים אף חילקנו פרחים לעובדים והקפדנו לברך ולשמור על קשר. מבלי להכנס לפרטי המקרה – זו לא דרכם של תושבי מיתר.

תושבים יקרים, המחאה תמשך ואנחנו יחד אתכם נמשיך להוביל את המאבק הצודק שלנו – במידה ותוך פרק זמן קצר לא נראה שינויים משמעותיים נחדש את המחאה ונכריז על ימים ללא קניה – נמשיך לעשות זאת בצורה מכובדת וכפי שכבר הוכחנו – נצליח.

זיכרו, לרשתות הגדולות שמורה היכולת להמשיך ולקיים את "משחק המחירים" להתהדר בשינויים קוסמטיים כמו החלפת השם או הכותרת, להוריד מחירים בקולי קולות ולהצניע במכוון את אלה שמחירם עלה.

שוב – אל תתפתו לעגבניה ב 1.99 ש"ח (במבצע!) כשאבקדו שמונח לידה עולה 8.99 ש"ח ולידו נחה בננה ב – 7.99 ש"ח לק"ג .

_______________________________________________________________________________________________________

06.10.2011 – עדכון :

תושבים יקרים,

ראשית, תודה לכל התושבים שהעבירו לידינו קבלות, שעדכנו באתר ובמייל על קניות שביצעו בסופר ובהשואה לרשתות אחרות ושהעירו את תשומת ליבנו לעובדה שהמחירים בסופר במיתר חזרו ועלו שוב.

אנו נחשפים שוב לפערים של עשרות שקלים במוצרי תינוקות וילדים, פערים של עשרות אחוזים במוצרי ומצרכי יסוד ופערים מרגיזים במוצרים אחרים. בבדיקה שביצענו מול עמיתים במקומות אחרים וגם בחנויות אחרות של הרשת (וכפי שצפינו) חל "פיחות זוחל" בהוזלות ובוהורדות המחירים ואנחנו צועדים שוב לנקודה בה התחלנו את המאבק.

בכוונתינו להעביר מכתב חריף להנהלת הרשת. מייד בתום תקופת החגים נעביר הודעה מסודרת על "ימים ללא קניה" ועל ימים של מחאה. עד אז על כל אחד ואחת מכם מוטלת אחריות אישית –

המחירים בסופר במיתר, במוצרים רבים,  שוב גבוהים מבקומות אחרים – תכננו את הקניה, צמצמו למינימום הכרחי את הקניות שאתם מבצעים פה ועיזרו לנו ולכולנו לא רק לשנות אלא לקבע את השינוי!

_______________________________________________________________________________________________________

01.10.11– שימו לב! על פי הפירסומים – מבצעי החג אמורים להסתיים ביום 03.10.11. היו ערניים למחירים – אנו נעקוב עבורכם אודות המוצרים שהרשת התחייבה להוזיל ולאורך זמן. עדכנו גם אתם.

להלן עדכון שהעבירה תושבת מיתר שביצעה ערב החג קנייה "קטנה אך מרגיזה" בסופר במיתר – לידיעתכם. (ושוב – שימו לב לפערים המשמעותיים – תמרים כמעט פי 2 / לימונים כמעט 35% יותר!).

" הסופר – המחירים אמנם ירדו מעט, אך כנראה ביחס להורדת המחירים הכללית שהכריזה רשת שופרסל בכל הסניפים שבדרום הארץ ובצפונה יחסית לסניפי המרכז (ראה תחקיר ערוץ 10 והעיתונות). בכל מקרה, המחירים בסניף שבמיתר יקרים מאלו של שופרסל דיל בבאר שבע, בקנייה שבצענו מספר ימים קודם לכן – בדוק.
לדוגמא – טחינה של המותג שופרסל יקרה במיתר (14.99 ) מתאומתה בבאר שבע (13.79) תמרים צהובים נמכרו במיתר בקרוב ל-20 שקל לקילו בעוד שבבאר שבע שלמתי עבורם כ-12 שקל בלבד. לימונים כאן 12.00 ש"ח בבאר שבע 7.99 ביצים ארוזות 12 יחידות גודל M ביתר 11 ש"ח בב"ש 10.67  לקט למרק עוף סנפרוסט במיתר 24.99 בב"ש  21.49 חלב מפוסטר טרה3% בשקית במיתר 5.00 בב"ש 4.85
רק בפטרוזיליה יצאו צדיקים במיתר חבילה עולה 3.99 ובב"ש 4.99 – שפו
נמצאו עוד הבדלים לרעת הסופר במיתר בנושא פירות וירקות.  מדובר על קנייה קטנה שבצענו במיתר ולכן הרשימה חלקית אך מרגיזה."

———————————————————————————————————————————————————————-

28.09.11

תושבי מיתר – בחרנו להציג בראש העמוד תגובה של תושב מיתר מהיום – כפי ששמתם לב, למרות שהיו כאלה ששאלו מדוע אנחנו לא מודיעים ש"אפשר לקנות בסופר" – אנו מבהירים – מבחינתנו יש מטרות מוגדרות למחאה. ההצלחה היא מרשימה וכולה בזכותכם תושבי מיתר, אבל אין תחליף להשוואה, לצריכה נבונה, לאיתור חלופות ועוד – אנא המשיכו לעקוב ולעדכן – רשתות השיווק לא יפסיקו לנצל את הכלים שברשותן כדי להרוויח – בידינו הכוח לבחור!

"תושבים למען תושבים" העבירה את המסר לרשת שופרסל כי לא נהסס לקיים ימים ללא קניה ולחדש את המחאה במידה ולא תהיה הוזלה קבועה ומחירים שפויים.

לעיונכם – לשון התגובה :

"חברים יקרים,
הייתי הראשון לברך אך לצערי רמות מהמחירים בסופר יקרות עדיין מאוד.
אם גבינה לבנה של טרה נמכרת ב 7.59 ש"ח בסופר ואילו בבאר שבע אותה גבינה תעלה לי 5.59 ש"ח לא במבצע או 2 ב 10 ש"ח במבצע אז כנראה לא השתנה מספיק.
אכן מחיר הקולה הוא מהנמוכים שיש אבל בתור אב לילדה בת 3 ותינוקת בת שלושה חודשים אני מסתכל פחות על הקולה ויותר על מוצרי הבסיס לבית,
איך בדיוק הגעתם למסקנה שהמחירים ירדו?מוצר אחד או 10 לא אומרים שהמחירים ירדו."
לבדיקתכם ותשומת לבכם,
לא לבצע קנייה עיוורת לבדוק להשוות ובמקרה הצורך להפסיק שוב לקנות

 ___________________________________________________________________________

27.09.11 :

תושבים יקרים,

אנו פונים אליכם בבקשה, שתעבירו אלינו עותק של קבלה / קבלות מקניות שעשיתם בימים האחרונים בסופר במיתר (אנא מיחקו פרטים מזהים ושילחו לכתובתינו – toshavim.metar@gmail.com).

בכוונתינו להכין רשימה נרחבת ככל האפשר של מחירי המוצרים בסופר (לאחר ההוזלה). הרשימה תהווה מדד למעקב ובחינת ההתחייבות של רשת "שופרסל" להורדת מחירים קבועה!

כפי שהתחייבנו, אנו ממשיכים במאמצים להוזיל מחירים ואנו עוקבים כמעט מדי יום. כפי שהמלצנו מתחילת המחאה – אין תחליף להשוואת מחירים וצרכנות נבונה
 תושבים יקרים, שוב תודה לכולכם ושנה טובה!

_______________________________________________________________________________________________________

23.09.11תושבים למען תושבים מאחלים שנה טובה לכל תושבי מיתר.

    

תושבים יקרים,

נראה שאין כותרת טובה יותר – "המחאה במיתר – סיפור הצלחה".

את המכתב הרישמי לא קיבלנו אבל את מה שדרשנו – קיבלנו ובגדול!

המחירים בסופר במיתר ירדו בעשרות (בחלק מהמוצרים במאות) אחוזים. כבר לא מדובר ב 1000 מוצרים אלא באלפי מוצרים. כבר לא מדובר בתיקונים קוסמטיים אלא בהוזלה משמעותית (פשוט בדקנו!).

נסתפק בסיפור קצר על "בקבוק של קולה" שלפני חודש ימים שילמנו עליו 7.99 שקלים. עם תחילת המחאה ירד המחיר ל – 6.99 שקלים ועם התגברות המחאה והצטרפות אלפי תושבים, הורידה הרשת את המחיר ל – 5.99 שקלים!

והיום (לפחות לתקופה הקרובה) מחירו של בקבוק קולה בסופר במיתר 3.99 שקלים!

וכן, בהחלט אפשר לסכם את השלב הזה כסיפור הצלחה. הצלחה שכולכם שותפים לה. הדרך לא הייתה קלה והיו לא מעט שניסו לרפות את ידינו. היו כאלה שאמרו ש"אין סיכוי", היו כאלה שאמרו "שרק אם יוקם פה סופר נוסף נוכל…".

אנחנו האמנו לאורך כל הדרך בנחישות ובאחדות של תושבי מיתר – ולא טעינו. אז תודה לכולכם.

תושבים יקרים, אין אנו נחים על זרי הדפנה. ברור לנו שאולי מדובר במשהו זמני, בגל חולף שאולי גם קשור למחאה הכללית, אולי רק בהוזלות ומבצעים שלקראת החגים ועוד דברים שגם אנחנו לא ממש יודעים. אנו מתחייבים להמשיך ולעקוב, לבדוק ולוודא שההישגים לא יתמסמסו. אין לנו ספק שאם נידרש – כל תושבי מיתר יצטרפו ולא יאפשרו יותר את מה שהיה.

ואל תשכחו – העובדה שהרשת הורידה מחירים בעשרות ומאות אחוזים היא עדות חותכת למחירים המופקעים ששילמנו עד לא מזמן – עד לא פחות מחודש (ולאורך שנים).

בעיקר אל תשכחו את מה שלמדנו כולנו – אין תחליף לצרכנות נבונה!  השוואת מחירם !קנייה מושכלת!  ובעיקר מעורבות, שותפות וערבות הדדית!
 
 אנחנו מלאי גאוה!

 __________________________________________________________________________________

19.09.11 – המחאה נגד המחירים הגבוהים בסופר במיתר נמשכת – עדכון :

תושבים יקרים, לקראת החגים הקרבים יצאו כל רשתות השיווק ב"מבצעי חג". מעיון בפירסומים השונים עולה כי כמעט כולן "חתכו מחירים" הכריזו על "מבצעי זהב" ועוד.

מבחינתנו מדובר בתקופת מבחן. ההישגים המרשימים של המחאה עושים את שלהם אבל עדיין לא קיבלנו התחייבות להורדת מחירים קבועה ולאורך זמן – דבר שיאפשר לכולנו לבצע קניות שפיות גם במיתר.

אתם, תושבי מיתר, מתבקשים להמשיך ולנהוג באחריות, להשוות מחירים, להמנע ככל האפשר מקניה בסופר במיתר ולבצע את הקניות שלכם במקומות אחרים. קיראו בעצמכם את תגובתה של תושבת מיתר רוית -שהצליח לחסוך 1000 שקלים בחודש אחד – כל מילה מיותרת!

על מנת לאפשר גם לתושבים עם בעיות ניידות / גיל הזהב להמשיך ולהיות שותפים לדרך, אנו מארגנים הסעה (אוטובוס / מיניבוס) לבאר שבע או למקום אחר (המועד והתחבורה ייקבעו בהתאם לכמות הנרשמים ובתיאום עימם) במידה ולא יהיו מספיק נרשמים – כל מי שירשם יקבל סיוע בעזרת תושבים מתנדבים – אנא עדכנו את כל מי שאתם מכירים והעבירו את המסר.

"תושבים למען תושבים" תמשיך לבצע קניות לכל מי שיבקש זאת!

בעקבות הכתבה בערוץ 10 (קישור מצ"ב – שווה צפייה) אנו זוכים לרוח גבית (יש אומרים חזקה במיוחד). היום, הכריז יו"ר מועצת עובדי ברום המאגד כ 4000 עובדים, כי במידה ולא תהיה הורדת מחירים משמעותית, יחרימו כל עובדי ברום את הרשתות שמפקיעות מחירים במה שהוגדר באותה כתבה כ"פריפריה".

להלן ציטוט ממכתב שנשלח לרשת שופרסל (מכתב דומה נשלח גם למגה) :

כתושב נגב גאה, הדואג לתושביו ולרווחתם מדי יום ביומו, וכיו"ר פורום וועדי רמת חובב המאגד סביבו כ 4,000 עובדים הרוכשים מידי חודש תווי קניה של הרשת שלך, בנוסף לרכישות ערב החג, אני מרשה לעצמי בשם כל יו"ר הועדים ברמת חובב, החברים בפורום הוועדים ובשמי לצאת בקריאה צלולה וברורה להורדת מחירים משמעותית של מוצרי הרשת לפחות לרמת המחירים הנהוגה במרכז הארץ.

אני קורא לך להרים את הכפפה ולהוביל את השינוי המתבקש וההגיוני – לאפשר לתושבי הפריפריה לרכוש מוצרי מזון ומוצרי יסוד במחירים סבירים וזולים.

מכתב ועד עובדי ברום לרשת שופרסל

אנו מצויים בקשר עם יו"ר מועצת העובדים מר אבנר בן סניור. אין לנו ספק שהמשך המחאה תוך הרחבת מעגל השותפים יוביל לשינוי.

כתבה ב-MyNet  כתבה – התארגנות במיתר: לא מוכנים לשלם יותר בסופר 
 
הורדת מחירי הסופר בפייסבוק הורדת מחירי הסופר במיתר בפייסבוק


בדיקת חדשות 10: סל הקניות בפריפריה יקר יותר מת"אבדיקת חדשות 10: סל הקניות בפריפריה יקר יותר מת"א

_______________________________________________________________________________________________________

******  עדכון 09/09/2011  ****** 

מפגש תושבים 9.9.2011אתמול התקיים מפגש תושבים. במפגש נכחו קרוב ל 70 תושבים. במהלך המפגש הוצגו הפעולות שבוצעו עד כה, הועלו רעיונות ותוכניות לעתיד בדגש על יצירת חלופות, הוצג רעיון הקואופרטיב (הוצג ע"י עומר ממצפה רמון) והוצגה תוכנית בסיסית לקיום שוק שישי במיתר שיקרא "לקראת שבת".

המפגש נמשך הרבה מעבר למתוכנן. במהלכו עלו רעיונות נוספים והייתה תחושה של שותפות אמיתית מעורבות וערבות הדדית. מצורפים המצגת וסיכום המפגש.
באשר למחאה :בתחילת המחאה קבענו לעצמנו מספר מטרות ויעדים מאוד ברורים. היום לאחר כחודש ימים אנחנו יכולים להיות גאים ולדווח לכם שמרבית היעדים אם לא כולם הושגו – וכן – יש עוד כברת דרך ונצטרך להמשיך לעקוב ולהוביל את המאבק לשימור המצב ושיפור מתמיד – אז מה השגנו :

1. מעל 2200 תושבים חתמו והצטרפו למחאה (קרוב ל 80% מתושבי מיתר לא עשו קניות בסופר כלל במהלך תקופת המחאה).
2. המחירים "המטורפים" ששילמנו שהיו יקרים לעיתים בעשרות אחוזים מכל מקום אחר – הוזלו והוזלו משמעותית.
3. צירפנו בעבר טבלה והפעם צירפנו (למרות הפרסמות) חלק ממבצעי הרשת לחגים ועד ליום 03.10.11.
4. המחאה גרמה לפגיעה משמעותית ברווחים של הסופר ומחזות של קופאית אחת פעילה בקושי, סופר ריק מקונים וחנייה פנוייה הפכו לשגרה.
5. המודעות הצרכנית עלתה בצורה משמעותית ואנו מעריכים שרבים כבר מצאו חלופות זולות יותר וכולם יכולים לבדוק בכוחות עצמם איפה משלמים פחות – זה משתלם!!!
6. נחשפנו לטוב שבתושבים ובכלל – קניות למבוגרים, סיוע בקניות למי שצריך, תמיכה ועידוד, שיתוף פעולה, מעורבות וערבות הדדית – גאווה אמיתית!

ולהמשך:לסופר של מיתר מונה מנהל חדש, פגשנו אותו לזמן קצר והוא הביע נכונות לפעול בכל דרך לשיפור ושינוי (דוגמא שלה שתי פנים התרחשה היום – התברר שפילה אמנון קפוא שנמכר בשופר סל דיל בבאר שבע ב 29.90 שקל לק"ג, נמכר בסופר במיתר ב 54.49שקל לק"ג – מנהל הסופר התחייב שהמחיר במיתר ירד כבר ביום ראשון – אז לא מפתיע שהמחיר היה גבוה – בהחלט מעודד שיש התייחסות ושוב מחדד שאין תחליף להשוואה ובדיקה).הועברה בקשה למתן אפשרות לאוכלוסיה מבוגרת במיתר לרכוש תלושים בהנחה של 15%– הובטח שהדבר ייבדק. אנו נמשיך לסייע לתושבים לבצע קניות במקומות אחרים – פנו אלינו ונעשה זאת ותודה לכל אלה שהתנדבו לעשות זאת יחד איתנו.אנו עדיין ממתינים לתשובת הרשת בנושא שינוי המותג "שלי" ל"דיל" או כל פתרון אחר במתכונת של הוזלת מחירים קבועה.המחאה לא הסתיימה – אבל הגיע הזמן לעבור ולטפל בתוכניות שקבענו (לממש חלופות שעלו, לקדם קיום שוק "לקראת שבת",לבחון הקמת קואופרטיב – יצא בנפרד).תושבים יקרים – אנחנו, מטה המאבק לא נעמוד יותר בכניסה לסופר – נראה שכולם קיבלו את הכלים לעשות את הדבר הנכון ולרכוש בעצמם את סל הקניות הזול ביותר.
תושבים יקרים – אנו נמשיך לעקוב ולעדכן אתכם – במידת הצורך וכך הובהר גם לרשת שופרסל – לא נהסס להודיע על ימים ללא קניות בסופר במידה ויהיה בכך צורך ולא ננוח עד שנגיע למצב בו תושבי מיתר יוכלו לקיים קניות שפויות במיתר – "בחנות השכונתית".

עליכם מוטלת האחריות והיכולת לבחור בין רשת זו לאחרת ולכלכל את הקניות שלכם, לא לשלם מחירים מופקעים לאף רשת ולא לקנות דבר במחיר מופקע!

בהמשך למפגש שהתקיים בכוונתינו לקדם בימים הקרובים (לבקשת התושבים) הקמת אתר ולהוביל במקביל להמשך המחאה דרישה להקמת מבנה דואר ראוי לתושבי מיתר. מבנה שיחליף את המתכונת הארעית והבלתי נסבלת שלא מאפשרת מתן שירות ו/או קבלת שירות נאות.

תודה לכולכם …

תושבים למען תושבים

23 תגובות
 1. אבי permalink

  יש להמשיך בכל הכח, במיוחד אחרי הכתבה ששודרה בחדשות ערוץ 2 שם מראים את עומק ההפליה בין ת"א ופריפריה.
  פערים של עשרות ומאות אחוזים על מוצרי מזון בסיסים, פערים של עשרות אחוזים בסל קנייה.
  מדובר על כלל הרשתות אך סופרסל מככבת.
  מישהו צריך להוריד להם את האף, וכנראה אלו צריכים להיות אנחנו.
  תודה לכל הפעילים שמקדישים מזמנם.
  ישר כח ובהצלחה
  חג שמח ושנה טובה

  • רחלי אזולאי permalink

   אנחנו ביחד ננצח אני אישית ממשיכה לערוך את הקניות שלי במחסני השוק
   שבת שלום לכלם

 2. דורית אלקבץ permalink

  איך אפשר שלא לציין את חדווה שקד , שהחלה בכל המחאה נגד מחירי הסופר , שנלחמת בכל כוחה שאנחנו נשלם פחות. כל הכבוד!!!!

 3. דורית, כמובן ששמה של חדוה שקד מוזכר אבל בעמוד "אודות" יחד עם הפעילים המרכזיים בנושא המחירים (כיום מצטרפים נוספים לפעילות) – "הנושא הראשון שמטופל למען כלל תושבי הישוב הוא המחאה להורדת המחירים בסופר במיתר – התושבים שמובילים את המאבק יחדיו הם חדוה שקד, אלי פרטוש, ג'ורג' תורג'מן, שמעון פרץ, שחר אפרתי ולילך גור."

 4. שלום לכולם ושאפו על המאבק, אני רוצה לציין שמאז שיש את המאבק הזה וכמובן שאני לא נכנסת לסופר למדתי לערוך את הקניות שלי בצורה שונה ונוכחתי לדעת שאפשר גם בלי הקניות האלה פה, לפי הערכתי אני חוסכת לפחות 1000 ש"ח בחודש (שזה המון להשלמות שעשיתי פה), בכל יום חמישי שאני עורכת את הקניות אני מתכננת במדויק מה אני הולכת לבשל כל השבוע ואיזה מצרכים אני צריכה, כך שאני לא זקוקה עוד להשלמות (אפילו חלב אני כבר לא צריכה) וזו ההזדמנות להודות לכם יוזמי המאבק על דרך חיים חסכונית שלמדתי בעקבות זה.

 5. תמיר ששון permalink

  כתבה שפורסמה אתמול, 20.9.11 על הוזלת המחירים של שופרסל בדרום לעומת המחירים במרכז.
  בינתיים, דימונה, שדרות ואופקים מרוויחים.
  http://news.walla.co.il/?w=/127/1862146

 6. אבי permalink

  תמיר שלום,
  היום פירסמו דרך הדוא"ל של האתר את ההודעה הזו

  "כמונו, בודאי גם אתם ערים להתפתחויות ובעיקר למבול הפירסומים והורדות המחירים של כל הרשתות, של תנובה ושל נוספים – הכל בגלל המחאה.
  לנו כתושבי מיתר יש חלק משמעותי בתופעה.
  אתמול, בשעות הערב, קיבלנו עידכון מסמנכל שופרסל שלי שהמחירים בסופר במיתר יורדו ויושוו למחירים שיקבעו בחנויות של הרשת, בדימונה, ירוחם ובמה שהוגדר "פריפריה". ביקשנו מיואב (הסמנכל) הודעה בכתב – אנו תקווה שנקבל כזו ונפרסמה!"

  ביחד עם ההודעה שלך כולי תקווה שאכן המחירים ירדו משמעותי כמו שמתכוננים להוריד בדימונה שדרות אופקים….

  אנו מחכים להודעה רשמית שניתן לעשות קניות בסופרסל מיתר אך עד שלא יתקבל פרסום כזה החרם ימשך!!!
  יש לעקוב גם בעתיד ולראות שמחירים לא פוזלים שוב כלפי מעלה לאט לאט,
  תודה לכל הפועלים והמעדכנים

 7. אבי permalink

  בשעה טובה אני מבין שניתן לחזור ולעשות קניות
  תודה לכולם על הצלחת המאבק ואנו תקווה שתוצאותיו ימשכו לתקופה ארוכה
  אבי

 8. אבי permalink

  חברים יקרים,
  הייתי הראשון לברך אך לצערי רמות מהמחירים בסופר יקרות עדיין מאוד.
  אם גבינה לבנה של טרה נמכרת ב 7.59 ש"ח בסופר ואילו בבאר שבע אותה גבינה תעלה לי 5.59 ש"ח לא במבצע או 2 ב 10 ש"ח במבצע אז כנראה לא השתנה מספיק.
  אכן מחיר הקולה הוא מהנמוכים שיש אבל בתור אב לילדה בת 3 ותינוקת בת שלושה חודשים אני מסתכל פחות על הקולה ויותר על מוצרי הבסיס לבית,
  איך בדיוק הגעתם למסקנה שהמחירים ירדו?מוצר אחד או 10 לא אומרים שהמחירים ירדו.
  לבדיקתכם ותשומת לבכם,
  לא לבצע קנייה עיוורת לבדוק להשוות ובמקרה הצורך להפסיק שוב לקנות.

 9. אבי permalink

  חברים שלום,
  לצערי לא השתנה יותר מידי בסופר במיתר,
  היום ביצעתי קניה שניה, מלפפונים עגבניות גמבה שוקו וסימילק טופ 1
  לצערי למעט השוקו כל המחירים יקרים משמעותית.
  סימילק טופ בסופרסל מיתר – 79.90 ₪
  אותו מארז במחירים מרשתות אחרות:
  רמי לוי – 53.90₪
  מגה – 67.90₪
  שופרסל דיל – 74.90₪
  סופר פארם – 74.0₪

  אי לי כל הסבר לפערים כאלו משמעותיים, גם בירקות הפערים הם של עשרות אחוזים

  אני קורה למארגנים לעשות סדר, לא יתכן שבמוצרים בסיסיים כמו מזון תינוקות וחיתולים יהיו פערים כאלו.
  איפה ההוזלה??!!!!???? בבקבוק קוקה קולה??!!??!!
  לא לעיניין ל רציני ולא ברור מדוע פסק החרם
  אני חושב שיש מקום לחדשו או לנער את ההנהלה החדשה .
  אל תבזו אותנו!!

  חשבונית נמצאת אצלי ותישלח במייל למארגנים
  תודה
  אבי

 10. אביטל permalink

  לאחר בדיקה של המחירים אפילו בנטסל (סופר ישיר הביתה דרך האינטרנט) המחירים במיתר גבוהים כרגיל! אולי היה שינויי לשבוע אבל עדין לא כדאי לקנות כאן במיתר.

 11. אבי permalink

  לאחר שגיליתי את מצב המחירים, באמת כשבוע לאחר ההבטחה שהמחירים ירדו, הפסקתי שוב קניות מרוכזות אך אני קונה שקית חלב מידי פעם כשאני נתקע, זו כרגע הדרך שלי
  כמובן שאם יכריזו שוב על ימים ללא קניות שבועות או אפילו החרמה מלאה , אני איתכם ואוותר גם על החלב כמו שעשיתי בפעם האחרונה.
  תמשיכו לעדכן ותודה

 12. ריקי לביאד permalink

  האם יש עדכונים בנוגע למאבק במחירי הסופר ביישוב?

 13. *** 6dec2011 ***

  (חבל שהמערכת שלכם לא מעדכנת תאריך לכל פוסט – יתכן שזה ניתן לכוונון ב וורדפרס …)

  עברו כמה חודשים מאז מכתב ראש המועצה ונראה כאילו המאבק במחירי הסופר דעך והגיע לסופו
  האם ניתן להחיות אותו ?

 14. אבי permalink

  אני אתן לכם את העדכון התמידי שצריך ללוות אתכם,
  אתם לא צריכים לחכות לאף אחד בכדי להדיר את רגליכם מהסופר,
  אני אישית משתדל לא להגיע לסופר כלל, נכון לעיתים אני תקוע בלי חלב ולכן משלים קנייה שם ובמידה ורואה משהו במבצע מטורף אקנה.
  ממליץ לכולם לעשות כך, לרכז קנייה במקומות הזולים יותר ובמידה ואין ברירה ניתן לבצע השלמות.
  אני לא מכיר הרבה מרכולים היכולים להתקיים רק מאנשים הקונים חלב ולחם אך לצערי נתקלתי בגרעין קשה של קונים אשר מקבלים הנחות של 20% על המחיר בקופה להם זה כנראה משתלם.

 15. גם 20% הנחה (בפועל מדובר בתו הזהב שניתן דרך וועדי עובדים של מקומות עבודה בהנחה של 17%) לא מכסים את ההפרש בין המחירים כאן למקומות אחרים.
  דוגמא קטנה:
  מצרך שהוא ללא ספק מצרך יסוד – ביצים.
  12 ביצים אורגניות עולות כאן 28 שח, בעדן טבע מרקט בביג הן עולות 15 שח (פחות מהביצים הלא אורגניות כאן).
  עדן טבע מרקט "נחשבת" רשת יקרה. בקניה האחרונה גיליתי שכמעט כל מה שקניתי שם יותר זול מסופר מיתר החל מקורנפלקס וכלה בסירופ מייפל.
  אני לא קשור לעדן אני סתם נותן דוגמא קיצונית להפרשים במחירים.

 16. אבי permalink

  thedrs2 ברור לי שאתה צודק וברור למרבית התושבים ולכן לא מבצעים שם קניה,
  הסופר אף טוען שמודע למצב ולא ממש אכפת להם,
  הם אינם ערוכים ולא מתכוונים להערך למצב בו כלל התושבים יבצעו שם את הקניה המרכזית שלהם.
  מספיק להם אותו גרעין אותו הם משרתים ואנחנו הצרכן המזדמן זה סה"כ קופה שמנה יותר,
  שיטת מצליח או הפרייר כמו שקראו לה בעבר מצליחה,
  בכלכלה קוראים לזה "צרכן שבוי" וזו הבעיה של מעטים באופן קבוע ורבים באופן מזדמן
  כמו שנאמר עד שלא נחזיק אותם בביצים האורגניות שלהם הם ימשיכו מלהחזיק לנו בביצי הזהב
  ושלי הם מברזל

 17. varditkar permalink

  האם הכל רגוע ? המחירים סבירים ? מה קורה עם הנושא . אבל את יום שישי אף אחד לא מפספס (ההנחה של 40% ) . לדעתי התושבים שוכחים כמו כל העם ….עולם כמנהגו נוהג .

 18. אבי ב.ב. permalink

  ורדית היקרה
  אכן עם עם זיכרון קצר היהודים האלו, אך חלקם לא סולח ולא שוכח
  למעט שקית חלב אם אני ממש תקוע איני רואה שום צורך להכנס לסופר המקומי.
  מחירים גבוהים, שירות בינוני, סדר ארגון ומבחר נמוך.
  לא שמעתי על 40% הנחה ביום שישי אחר אולי גם אני הייתי מגיע
  הנחה על מה ? על 5 ₪ שמכניסים לעגלה?
  בכול אופן שכל תושב יעשה מה שנוח לו בסופו של דבר י שנכנס לקנות שם מפסיד מחיר כפול
  חבל…

 19. varditkar permalink

  שלום ב.ב.
  ביום שישי באופן כמעט קבוע יש הנחה של 40% על הירקות והפירות . אני חושבת שלא מפרסמים זאת כי גם ככה ,אנשים קונים את כל השוק שם ביום שישי .
  כל תושב יעשה את מה שנוח לו. אבל אני חושבת שהמחאה קצת שקטה וחבל . אין לי מושג מי אחראי אבל בכל זאת .
  אני את קניותי עושה פה בסופר -רק מה שבמבצע -מתוך עיקרון

  וכנ"ל ובכל סופר שאני עושה את קניותי.
  אתמול בערב בתוכנית של השעה 19:30 באחד הערוצים אמר נחמיה אחד הפרשנים לגבי מחירים , שבארה"ב התושבים נוסעים בשביל חצי דולר פחות על מוצר . אני מקווה שפה זה גם יהיה.

 20. ל.ש. permalink

  11.03.2012

  שלום,

  הבעיה היא לא רק המחירים הגבוהים בסופר אלא גם צימצומים בכ"א היוצרים תורים ארוכים בכל המחלקות(לדוגמא: למחלקת בשר וגבינות רק עובדת אחת לפעמים היא משרתת גם את האפיה)

  פניתי בנושא ונאמר שהנהלת סופר סל קובעת….

 21. ד. permalink

  11.03.12

  נכבדי
  רק מרד צרכנים יעזור נגד הסופר

 22. יהויכין מנדלוביץ' permalink

  למה אתם נזכרים תמיד לפני החגים שמימלא הרשתות מוזילות מחירים?
  אולי כדי לנכס לכם את "ההצלחה" ?!?
  אני רוצה מחירים נמוכים כל השנה ולא רק לפני החגים כשאתם מתעוררים ויש לכם מניע…

כתיבת תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s

הרשמה

קבל כל פוסט חדש ישירות לתיבת הדואר הנכנס.

הצטרפו אל 153 שכבר עוקבים אחריו

%d בלוגרים אהבו את זה: